Obuwie dla cukrzyków. Stopa cukrzycowa o podwyższonej tęgości.

Buty dla diabetyków:

komfort i bezpieczeństwo.

    Diabetycy to bardzo wymagająca grupa Klientów, dla której zdrowotne walory obuwia nie tylko poprawiają komfort chodzenia, ale również chronią stopy, które ze względu na problemy krążeniowe i zaburzenia czucia są szczególnie narażone na zranienia i otarcia .

Cukrzycy szczególnie muszą dbać o higienę swoich stóp, zwracać uwagę na wszelkie zmiany w ich obrębie.

Kolejnym krokiem jest dobór obuwia. Buty muszą być odpowiednio szerokie, najlepiej z regulacją, aby nie powodowały ucisku. Materiały  z których są wykonane to oddychające miękkie tkaniny lub skóra naturalna.

Wybierając obuwie, trzeba mieć na uwadze jego tegość, która jest zawsze określona przez Producenta.

Więcej na temat można przeczytać tu:

Obuwie zdrowotne: TĘGOŚĆ. Jak interpretować?

    Dobrze dobrana tęgość gwarantuje, że but nie będzie ocierał. Szeroki kontur podeszwy pozwoli na łatwe dopasowanie buta do wkładki ortopedycznej. Inną ważną cechą w doborze obuwia dla cukrzyków jest możliwość regulacji. Rzepy, sznurowadła, wstawki z rozciągliwej tkaniny wszystkie te elementy mają na celu lepsze dopasowanie do kształtu stopy, jej podbicia. Modele z regulacją są bezpieczne dla osób z opuchliznami.

Jeżeli problem jest nie tylko związany z cukrzycą, ale dodatkowo występuje np. rozbudowane przodostopie (haluksy, palce młotkowe, szponiaste, palce które zachodzą jeden na drugi lub inne deformacje), szczególną uwagę trzeba zwrócić aby nosek był okrągły i wysoki. Dodatkowym atutem dla takiego buta jest użycie miękkiej tkaniny stretch.

Dobrze amortyzująca, elastyczna podeszwa, która poprawia przepływ krwi i limfy w stopie to dodatkowa gwarancja komfortu.

Wszystkie cechy obuwia dla diabetyków idealnie ilustruje poniższy obrazek, opisujący właściwości modeli Dr Orto.

*Powyższy obraz pochodzi od Producenta.

    Powikłaniem cukrzycy typu II jest pojawienie się tzw. stopy cukrzycowej. Zespół objawów jest wywołany niedokrwieniem kończyn (stopa naczyniowa) oraz neuropatią (stopa neuropatyczna). Najczęściej pojawia się na skutek późnego zdiagnozowania lub źle prowadzonego leczenia.

Przy neuropatii cukrzycowej odczuwanie bólu jest osłabione. Klienci skarżą się, że nie czują kiedy buty ich gniotą, ocierają. Odczuwają mrowienie, czasami pieczenie w okolicy stopy.  Jeżeli na stopie są widoczne rany, Klient ma opatrunki, zniekształcone paznokcie. Stopy są sinawe i zimne to znak, że stopa jest naczyniowa.

Widząc takie objawy naturalnym odruchem jest zaproponowanie obuwia miękkiego i szerokiego z regulacją, z minimalną liczbą przeszyć, wyciąganą, bardzo miękką wkładką, którą można łatwo utrzymać w czystości. But musi “oddychać”!

Źle dobrane obuwie, sprzyja rozwojowi stopy cukrzycowej oraz innych deformacji w obrębie stóp, dlatego tak ważne jest, aby mieć na uwadze wszystkie wyżej opisane cechy.

Prawidłowo dobrane obuwie nie tylko będzie gwarancją komfortu, ale również bezpieczeństwa dla naszych stóp.

 

OBUWIE  DLA STÓP WRAŻLIWYCH I CUKRZYCOWYCH W NASZYM SKLEPIE:

https://ergoortopedyka.pl/kategoria-produktu/obuwie-dla-stop-wrazliwych-cukrzycowych-oraz-o-podwyzszonej-tegosci/

 

Wpis okazał się dla Ciebie wartościowy? Masz inne pytania?

Skontaktuj się z nami. 🙂

tel. 660-305-815/ e-mail: sklep@ergoortopedyka.pl